Hakkımızda


SineFilozofi dergisi yılda iki kez yayınlanan, uluslararası, hakemli, yaygın, süreli bir elektronik dergidir. Sinema ve felsefe alanları arasında disiplinlerarası bir yapıya sahip olan dergi, alanında uluslararası akademik tartışmalara zemin sağlamayı amaçlamaktadır.

SineFilozofi açık erişim sağlama politikasını benimsemiştir, kâr amacı taşımamaktadır ve dergi içeriğine erişim ücretsizdir. Dergi makale işlem ücreti veya başvuru ücreti almamaktadır. SineFilozofi gönüllülük esasına dayalı olarak işlemektedir. Dergi içeriğinde yayınlanan makaleler, kitap ve film incelemeleri ile söyleşi/röportaj/mülakatlar için telif ücreti ödenmemektedir. Dergi içeriğinin orijinalliğini korumak adına, dergiye gönderilen yazılar, başka bir yerde yayınlanmamış ya da yayınlanmak üzere gönderilmemiş olmalıdır. Ancak bir içerik dergimizde yayınlandıktan sonra başka mecralarda da yayınlanabilir. Dergide yayınlanan eserler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

SineFilozofi, The Philosopher’s Index tarafından dizinlenmektedir. Felsefe alanının önde gelen uluslararası alan endekslerinden biri olan The Philosopher’s Index hakkında daha fazla bilgi için https://philindex.org adresini ziyaret edebilirsiniz. SineFilozofi’nin The Philosopher’s Index sertifasını görüntülemek için tıklayınız. SineFilozofi’ye yapılan atıflar EBSCO, Ovid and ProQuest üzerinden The Philosopher’s Index’te taranabilmektedir.

SineFilozofi Central and Eastern European Online Library‘de (CEEOL) taranmaktadır. SineFilozofi ayrıca  DergiPark üzerinden EBSCO’da listelenmektedir.

ISSN                      : 2547-9458
Tel                         : 5066456680
Web Arşiv           : http://sinefilozofi.org/
Dergipark            : http://dergipark.gov.tr/sinefilozofi
Adres/Mail        :  Bişkek Cad. 81. Sokak No:2 Emek/ANKARA

SineFilozofi Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.